Sizden Gelen Sorular.
Asansör Giderleri İle İlgili Sorular

Asansör parasını ödemek istemiyorum. Giriş katında asansör başlıyor tam benim kapımın girişinde hiç işim yok asansörle yönetici benden onun bakım parasını istiyor ama ben vermek istemiyorum ne yapmam gerekir . Şu anda yöneticimiz geçici ben taşınalı 2 ay oldu 2 ayda verdim ama bundan sonra vermek istemiyorum yardımcı olur musunuz?Benim haklarım ne olabilir?

Onaylı projesinde asansör yeri var olan apartmanınızda yönetim toplantısında söyle bir karar alınmış asansörü bir kişi yaptırıp kilit koyup özel kullanma izni verilmiş bu arkadaşta yaptırıp kilit koyup özel kullanıyor bende arsa payıma düşen masrafı verip faydalanmak istiyorum fakat yaptıran kişi benden harcadığı masrafın yarısını istiyor bu durumu kişisel çözemedim kanun yönünden ne yapabilirim?

14 daireli apt giriş katında oturuyorum. 2 yıl önce apartman yöneticisi karar alınmadan asansörü halatları dışında yeniledi. Babam asansör yenileme ücretini ödemedim. Doğru mu?

Asansörü olmayan 5 katlı bir apartmanda oturuyorum. Bu binaya asansör yaptırabilmemiz için gerekli şarlar nelerdir ? Teşekkürler.

Apartmanımızın asansör boşluğu var toplantı yapıp asansör yaptırmak istiyoruz 15 daireyiz çoğunluk yeter mi yani 8 daire evet derse yapılabilir mi?

Binamızın onaylı projesinde asansör bulunmaktadır.1 daire hariç bütün daireler asansörün yapılmasını istememektedir.Ancak asansörün yapılmasını isteyen kişiye karar defterinde asansörü yaptırması için izin verdiler.BU kişide paranın tamamını ödeyip ve asansörü faal duruma getirdi ve kilit koydu.özel olarak kullanmaktadır.apartmanın karar defterinde bu kişinin asansörü özel olarak kullanması için benim imzam yok.bu asansörü bende kullanmak istiyorum.fakat yaptıran kişi masrafın % 50 sini verirsem kullanabileceğimi söylüyor. bende asansöre arsa payı oranımda katılmak istiyorum.

Apartmanımız yaklaşık 30-35 yıllık bir bina. Bazı kat malikleri asansör yapılmasını istiyorlar. Binada asansör boşlukları mevcut fakat 7 katlı binada 5 kat asansörden faydalanabilecek.Buna katılmama hakkımız olabilirmi?

Oturduğum apartmanda asansör yapılabilmesi için son derece müsait yer olmasına karşın bir iki malikin muhalif olması nedeniyle binamıza asansör yaptıramadık.bu konuda çoğunluk oyu yeterlimi yoksa tüm maliklerin rızası mı gerekmektedir?

Yeni yapılmış olan apartmanımızda asansör boşluğu var ancak mütahit yapmamış,kendimiz yaptırmak istiyoruz,masrafını eşit şekilde 1.katlarda oturan sakinlerde ödeyecek mi?

8 katlı ve 24 daireli bir apartmanda yöneticiliği devraldım. Apartman asansörsüz olmasına rağmen, bu sene dışardan asansör yaptırmak istiyoruz. Bu konuda 24 daireden 16 dairenin onayı var, geri kalanlar onaylamıyor. Giriş ve üstündeki katlar maliyetine katılmamak için onaylamıyor. Apartman toplantısına onaylamayanlar katılmadığı için toplantıda asansör yapılması konusunda bir karar alındı. Bu durumda asansör yapabilir miyiz? Apartman sakinlerinin tamamının onayı gerekli midir? Onaylamayanlar da ödemeye katılmak zorunda mıdır?

2008© ASES Yonetim ve Danismanlik Hizmetleri.