Sizden Gelen Sorular.
Gürültü ve Rahatsız Etme İle İlgili Sorular

Biz dört dairelik bir binada oturuyoruz otomobil garajımız başka biri tarafından kullanılıyor.Neymiş efendim 3.kattakinin arkadaşıymış yasal yollardan bu şahsın aracını garajdan çıkarabilir miyiz.

Üst kattaki komşunun aşırı gürültüsünden çok rahatsızım yasal olarak ne yapabilirim?Acil olarak cevaplandırmanızı önemle rica ediyorum.

Üst kattaki komşum uyarmama rağmen balkonundan halı silkeliyor sofra bezi silkeliyor pislikler benim balkonuma dökülüyor ne yapmam gerekiyor?

Binamıza temmuz ayında kiracı olarak taşınan kişi önce 1 köpeği varken ikinci köpeği de almıştır. Buna istinaden defalarca uyarmamıza rağmen köpekleri bahçemizde gezdirmekte ve pisliğini yaptırmaktadır. Havlamaları da başka mesele.gece çalışıp gündüz yatan memur arkadaşlarda defalarca rahatsızlığını beyan etmiştir. kısacası 16 daireli apartmanda 10 kişi şikayet beyan etmiştir.yönetici olarak ne yapmam gerekli.şimdiden teşekkür ederim.

Oturduğum eve 1 yıl önce taşındım.Kiracı olarak oturmaktayım.
sorunum alt katımdaki komşumun ufacık sese yukarı çıkmasından. pazar günü saat 13:00 de ev süpürürken bile çok gürültü oluyor diye kapıma geliyor.Bu konudaki haklarımı ve uymam gereken kuralları net olarak bilmek istiyorum.Aydınlatırsanız sevinirim.Teşekkürler

Apartman da köpeğime sadece bir daire karşı çıkıyor, köpeğim ev köpeği ve çok sakin. Ama komşumun oğlunun saldırılarından dolayı ona havlıyor.zehirlemekle tehdit ediyorlar.ne yapabilirim kızım bu durumda depresyona girebilir.

Ben 5 katlı bir binanın zemin katında oturuyorum. Zemin üstündeki katlarda oturan kat malikleri hepsi birbirleriyle akraba bu malikler zemin kata kadar merdivenlere halıflex döşettirdiler. Ayakkabılarını ise girişte çıkartıp orada bırakıyorlar.Bu ayakkabılar beni çok rahatsız ediyor.Kendilerini uyarmama rağmen ayakkabılarını kendi bulunmuş oldukları kata çıkarmıyorlar. Bir yaptırım olarak ne yapabilirim

Yeni taşınan bir kiracımız var.Ufak bir köpeği var ,apartmanımızda yakın zamana kadar köpek besleyen bir aile daha vardı (kat sahibi),daha sonra köpek çok havlıyor diye baskı yaparak komşuları köpeği maalesef apartmandan uzaklaştırmışlardı.Ancak köpeğin gerçekten havlaması hemen bütün katlardan duyuluyor ve pek bitmek bilmiyordu.Biz kat maliki olarak oturduğumuz dönemde köpek beslenmesin diye herkesin mutabık olduğu bir karar almamıştık.Ayrıca apartmanda köpeği seven pek çok komşu da varmış.

Deniliyor ki apartmanın kuruluşunda böyle bir karar alınmamışsa sonradan alınan kararlar bağlayıcı olmaz.Apartman 16 senelik bir apartman tabii ki o kanun o zaman yoktu.

Sonradan alınmış bir karar kiracıyı bağlar mı ?Kiracının tahliye kararı gibi bir sonuç doğurabilir mi? Kat maliklerine de yaptırımı cezası nedir?

Apartmanda mangal yakmak yasak mı?

Apartman sakinlerimizden bir kiracı apartman kurallarına uymadığı için evden çıkarmak istiyoruz biz bu hakka sahip miyiz ve bunun için bir dilekçe örneği yazar mısınız?

2008© ASES Yonetim ve Danismanlik Hizmetleri.