Sizden Gelen Sorular.
Diğer Sorular

Kat maliki olan yönetici kat malikleri kurulundan avukat tutma yetkisi almadan avukat tuttu aracımı haciz etti.yöneticinin gayrimenkulüm varken aracımı haciz etmesi yasal mıdır?

Kat mülkiyetine geçmemenin cezası var mı şuanda kat ittifakı var tapuda öyle yazıyor.

Ben 5 katlı binanın 1 katında oturuyorum ve sigorta işiyle uğraşmaktayım evimi ofis olarak kullanabilir miyim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

13-15 gibi kat maliki olan yerlerde çoğunluk kaç kişi ile sağlanır?

11 bağımsız haneli bir apartmanda yapılan toplantıda 1 kişinin 3 hissesi var ve 3 tane vekalet almış ise, Kat malikleri toplantısında 6 oy ile her istediğim kararı alabilirim diyebilir mi?

İcra takibi yapılırken yönetimce yapılacak masraflar sonradan davalı tarafından geri ödenir mi?

Kapıcımız yöneticiden dairesindeki açık mutfak bölümünü kapatmak istiyor yönetici tek başına karar verebilir mi bir de 40 daireli 3 bloktan oluşan bloklardan sekiz dokuz daire mantolama istemektedir istemeyenler ne yapmalı?

Taşındığımız sitede 13 gün boyunca asansör çalışmadı yöneticimiz asansör firması ile sorunu çözemedi.ayrıca taşındığımız günden buyana otomat sistemimizde bozuk ve bu konuya da çözüm getirilemedi.Fakat aidat almak için düzenli olarak bizden para talep edilmekte.Ben hizmetini almadığım bu giderleri karşılamak zorunda mıyım?

Apartmanın zemin ve üst kattaki ısı yalıtımı istiyorlar bütün daireler bu parayı ödemek zorunda mıyız?

60 daireli ve 15 katlı bir aparman yöneticiyim.Aparman temelinin yağmur sularında korunması için temel drenajı yaptıracağız.Çünkü temellerde kabarmalar betonda deforme görülmektedir.Bu bağlamda kaç kat malikinin onayını almamız gerekmektedir.5711 sayılı kanuna göre genel giderler olarak mı gösterilecek. 4/5 oranını bulamamız gereklimi,bulamazsak binanın korunması elzem olduğundan ne gibi işlem yapmamız gereklidir.
Teşekkür eder.İşlerinizde başarılar dilerim?

2008© ASES Yonetim ve Danismanlik Hizmetleri.