Sizden Gelen Sorular.
Kiracı ile İlgili Sorular

20 daireli bir apartmanın yöneticisiyim.1 dairede oturan kıracı her ay 30 YTL eksik ödeme yapmakta toplam aidat 210 YTL olmasına karsın.Bu kesintiyi kendi kafasına göre kapıcının davranış bozukluğundan olduğunu bahane ederek..bu doğrumudur yardımlarınızı rica ederim?

Merhaba ben 4 kat artı birde çatı katı olan bir apartmanda oturan kiracıyım. 1. katta oturuyorum. Oturduğum dairenin metre karesi ve petekleri üst dairelerden küçük. Fakat onlarla aynı parayı ödüyorum. Ayrıca çatı katında kalorifer petekleri var. fakat daire boş duruyor. yakıta ödediğimiz para 4'e bölünüyor. Çatı katı dahil edilmiyor. Yakıt parası 5'e bölünüp, petek sahası kadar aidat ödemek hakkım değil mi?

Ben merkezi kalorifer sistemi ile ısınan yedi daireli bir apartmanda kiracıyım.Ayda 80 YTL yakıt parası vermekteyim.Kış bittiğinde ve taşınmam gerektiğinde artan kömürü payıma düştüğü kadar alıp götürebilir miyim?

Kiracım aidatı ve tabi ki kirasını ödemiyor.
Yöneticinin bu durumda aidatı benden alma hak ve yetkisi var mıdır. Yoksa kiracıya kanuni işlem uygulamak zorunda mıdır?

Ben 20 dairelik bir evde kiracıyım.1 ay önce toplantı yapılmış ve yönetici değişmiş.Yönetici olarak dışardan bir avukat tutulmuş.15 YTL aidat parası ödüyorduk.Şimdi de ayrıca 15 YTL yönetici parası da isteniyor.Kiracı olarak 15 YTL yönetici parası ödemeye zorunlu muyuz?Yardımlarınızı Bekliyorum.Teşekkür ediyorum?

Apartman yakıt parasını yazdan ödemiştim.Ancak işimden dolayı taşınmak zorunda kaldım ve ne yönetici nede ev sahibi geri iade etmek istemiyor.Herhangi bir kontrat da yok.Bu durumda hakkımı nasıl ararım?

Kiracıların kendilerini ilgilendiren konularda yapılan ara toplantılarda vekalet olmadan oy kullanma yetkileri var mıdır?Aidat ve giderleri ödemeyenler için avukat tutulup avukat masrafı kiracılar ve kat maliklerinden alınabilir mi?

Aylık asansör bakım bedeli ödeme yükümlülüğü kanuni olarak kiracıya mı,ev sahibine aittir?

35 dairelik bir apartmanda kiracı olarak oturuyorum genelkurul toplantısı yapıyoruz diye ne bir imza attırdılar bize nede mektup geldi birinci toplantıyı yapmadan yapmış gibi ikinci toplantıyı yapmışlar 17 kişiyle.16 sının evet oyuyla aidatları yükseltmişler.Buna nasıl itiraz ederiz ve olağanüstü genel kurula nasıl gideriz?

Apartmanda kiracı olarak bulunan kişi yönetici seçilebilir mi? Kiracıların toplantılarda oy kullanma yetkileri var mı Saygılar?

2008© ASES Yonetim ve Danismanlik Hizmetleri.